از بچه ها یاد بگیریم

از بچه ها یاد بگیریم
از بچه ها یاد بگیریم

ممکنه وقتی تیتر مقاله رو ببینید، سوالات زیادی توی ذهنتون به وجود بیاد. با خودتون فکر کنید:

  • که از بچه ها چی یاد بگیرم؟
  • مگه بچه ها چی دارند؟
  • مگه بچه ها چیکار می کنند؟
  • مگه بچه ها چطوری هستند؟

قطعاً اگر توی خانواده بچه کوچکی داشته اید، جواب دادن به این سوالات خیلی راحت باشد.

وقتی زندگی بچه های کوچک را به تماشا می نشینیم، می بینیم که زندگی را چقدر راحت گرفته اند. و به تمام معنا زندگی می کنند و از زندگی خود نیز لذت می برند. و ما چقدر راحت می توانیم از این فرشته های کوچک یاد بگیریم. و هر حرکت و رفتار بچه ها می تواند درسی برای زندگی ما بشود.

از بچه ها چی یاد بگیرم؟

به جرأت می توانم بگویم که همه ما می توانیم از بچه ها چیز های زیادی و در واقع چیزهای خوب زیادی را از این بچه های کوچک یاد بگیریم. کافی است که کمی در رفتار آنها دقیق شویم. آنها را زیر نظر بگیریم و بعد از هر رفتار آنها، آن را تحلیل کنیم. این فرشته های کوچک معلمان بزرگی برای ما هستند.

بنابراین می توانیم از بچه ها یاد بگیریم:

  • بخندیم
  • گریه کنیم
  • ببخشیم
  • در لحظه زندگی کنیم
  • از کسی دلخور نشویم
  • از کسی کینه به دل نگیریم

و در کل رفتار خوبشان را الگو زندگی خودمان کنیم و اگر رفتاری از ما سر میزند که خوب نیست آن را ترک کنیم.

مگه بچه ها چی دارند؟

مگه بچه ها چی دارند؟ بچه ها همه چیز دارند! بچه ها مهر دارند. صمیمیت دارند. پر از خوبی هستند و حس خوب. امکان ندارد جایی بچه ای باشد و لبخندی نباشد. امکان ندارد جایی بچه ای باشد و تحرکی نباشد. امکان ندارد جایی بچه ای باشد و شور و هیجانی نباشد.

فقط کافی است ما ببینیم. کافی است به محض دیدن، کودک درونمان را با آنها همراهی کنیم. قطعاً ما را هم در جمع خودشان می پذیرند. و حتماً با ما همراهی می کنند.

مگه بچه ها چیکار می کنند؟

بچه ها هیچ کاری انجام نمی دهند. بچه ها فقط خودشان هستند. خود واقعیشان را زندگی می کنند. بچه ها اصلاً کسی دیگری را زندگی نمی کنند. کارهایی را انجام می دهند که در توانشان است. و این شاید بهترین ویژگی باشد که در بچه ها می توانیم پیدا کنیم. و وقتی کسی خود واقعیش در زندگی باشد، مسیر پیشرفت به سویش باز می شود. در زندگی خلاق تر می شود. و چقدر خوب است که از این فرشته ها یاد بگیریم.

مگه بچه ها چطوری هستند؟

بچه ها هیچ طوری نیستید. آنها بهترین هستند. آنها شخصیت کاریزماتیک دارند. شخصیتی مثبت و دوست داشتنی دارند. جذاب هستند و هرجا که می روند دیگران را به سوی خود جذب می کنند. اکثر افراد از وجود بچه ها ابراز خوشحالی می کنند.

بچه ها برای اهدافشان می جنگند

این بهترین ویژگی است که در بچه ها دیده ام. امکان ندارد بچه ای چیزی را بخواهد و آن را بدست نیاورد. برای رسیدن به خواسته اش بدون غر زدن و ناراحتی تا لحظه آخر تلاش می کند.اگر زندگی مورچه ها را دیده باشید می بینید که مدام در حال و تلاش هستند. و بچه ها هم این گونه اند.

انجامک

پس ما می توانیم این فرشته های کوچک را الگوی خود در زندگی قرار دهیم. بیاموزیم که برای هدف خود باید تلاش کنیم. بیاموزیم که زندگی بدون لبخند زدن بی معناست. بیاموزیم که همه را دوست بداریم و به همگان عشق بورزیم.

ازبچه ها یاد بگیریم
بچه ها

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۲۰

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *