پلن بی

پلن بی

پلن بی چیست؟

آیا برایتان اتفاق افتاده؟(پلن بی چیست؟)

پلن بی چیست؟ آیا تا به حال طبق برنامه خود به جایی رفته اید که بعد متوجه شده اید برنامه کنسل شده است؟ و یا آن برنامه با تأخیر اجرا می شود.

آیا طبق برنامه به سر قرار خود، سر سمینار، سر کلاس، مطب دکتر و … مراجعه کرده اید و دیده اید که برنامه بیشتر از یک ساعت تأخیر دارد و شما بیشتر از یک ساعت باید منتظر باشید؟

همه ما آدم ها روزانه با خیلی از این مواردی که گفته شد روبرو می شویم.

  • صبح زود برای خرید نان بیرون می رویم به امید اینکه نانوایی خلوت است و زود برمی گردیم اما زمانی که به جلو نانوایی می رسیم می بینیم که شلوغ است و ما معطل می شویم. آیا پلن بی برای خود تعریف کرده اید؟
  • به سمیناری دعوت شده ایم و موقع حضور متوجه می شویم که برنامه با کلی تأخیر اجرا می شود. آیا پلن بی برای خود تعریف کرده اید؟
  • قراری با دوست خود داریم و نزدیک است که به محل قرار برسیم که دوستمان تماس می گیرد و می گوید که ترافیک است و با تأخیر می رسد. آیا پلن بی برای خود تعریف کرده اید؟
  • طبق ساعت تعیین شده به مطب پزشک مراجعه می کنیم و متوجه می شویم که باید منتظر بمانیم. آیا پلن بی برای خود تعریف کرده اید؟

پلن بی چیست؟

پلن بی برنامه ای است که همیشه آن را پیش بینی می کنیم که در صورت اجرا نشدن و یا با تأخیر اجرا شدن برنامه اصلی خودمان، بتوانیم آن را جایگزین کنیم.

پلن بی

پلن بی چیست؟

آیا اگر تا به حال با پلن بی آشنا نبوده اید با خود اندیشیده اید که در قرار گرفتن در همچین موقعیت هایی باید چه کاری انجام دهید؟

اگر در این مورد کمی دقت داشته باشیم می بینیم که اکثر آدم ها در همچین شرایطی هیچ پلن بی را برای خود تعریف نکرده اند و در همچین موقعیت هایی اولین کاری که انجام می دهند این است که شروع می کنند به غر غر کردن و نق زدن که این چه برنامه ای است!

اما اگر باز کمی دقت کنیم، می بینیم هستند انسان های هدفمندی که پلن بی را از قبل برای خودشان مشخص کرده اند و در قرار گرفتن در موقعیت های بالا عوض اینکه ناراحت شوند اتفاقاً خوشحال هم می شوند و سریع پلن بی خود را اجرا می کنند.

شما برای پلن بی چه برنامه ای دارید؟

من همیشه برای خودم یک پلن بی دارم. اگر بخواهم به جایی مراجعه کنم، که احتمال می دهم ممکن است به هر دلیلی آنجا معطل شوم، شرایط آنجا را می سنجم و با توجه به شرایط آنجا یک پلن بی برای خودم تعریف می کنم.

  • معمولاً همیشه یک کتاب به همراه خودم دارم تا در اولین موقعیت بتوانم مطالعه کنم.
  • یا فایل های صوتی که می خواستم گوش کنم و فرصت آن را نداشتم روی گوشی خود ذخیره می کنم.
  • به پیام هایی که باید جواب بدهم جواب می دهم.
  • تماس هایی که باید بگیرم را در این موقعیت ها انجام می دهم.
  • برنامه هایی که باید بچینم را می نویسم.

در و این گونه مواقع به جای اینکه غر بزنم از پلن بی خودم استفاده می کنم. و به جای اینکه اعصاب خودم را به هم بریزم از وقت خودم لذت می برم.

شما و پلن بی

شما هم می توانید بسته به موقعیت خودتان، پلن بی خود را تعریف کنید و در صورت اجرا نشدن پلی آ خود، از پلن بی استفاده کنید.

می توانید پلن بی را برای تمام وقت های مرده خودتان اجرا کنید. در این صورت با یک تیر دو نشان زده اید و آن وقت مرده را هم زنده کرده اید.

پلن بی و برنامه ریزی

البته داشتن پلن بی مستلزم داشتن پلن آ هست. و داشتن پلن آ هم مستلزم داشتن برنامه ریزی و مدیریت زمان در زندگی شخصی و حرفه ای می باشد. که امیدوارم شما دوست عزیز حتماً برای اهداف خود برنامه ریزی داشته باشید.

پس پلن بی را برای رشد و پیشرفت خودتان، هیچ گاه فراموش نکنید..

بعد از پلن بی

پیشنهاد من به شما این است که حتی به غیر از پلن بی در کارهای حساس و مهم شما پلن سی و دی را نیز از قبل برنامه ریزی کنید. که اگر احیاناً مشکلی پیش آمد شما بی برنامه نمانید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *