نابغه

نابغه

نابغه- نابغه کیست؟

آیا تو یک نابغه ای

نابغه. ذهن نابغه چیست؟ همه افراد می توانند دست به اکتشافات بزرگی بزنند و با اختراعات خود، در جامعه تحولات عظیمی را به وجود آورند.حتماً برای یک بار هم که شده به نابغه های دنیا و نبوغ آنها فکر کرده اید. از خود پرسیده اید که اینها چطوری این کارها را انجام می دهند. آنها اختراعاتی کرده اند که زندگی انسان ها را به کل تغییر داده است. تحول عظیمی در زندگی همه افراد جامعه به وجود آورده اند.

به هر حال اصلاً مهم نیست که شما به کدام مدرسه یا دانشگاه می روید، چه تخصص یا مهارتی دارید؟ فقیر هستید یا ثروتمند؟ کم سن و سال هستید و یا سنی از شما گذشته است؟

فقط کافی است که یاد بگیرید از مغز خود به شکل مفید و مؤثر استفاده کنید تا به نتایج حیرت انگیزی برسید.

کافی است که یاد بگیرید از فرصت ها چگونه استفاده کنید. چگونه هوش خود را تقویت کنید. چگونه مغز و حافظه خود را پرورش دهید. چرا که مغز ما هم یک عضله است که در بدن ما قرار گرفته است و برای رشد آن نیاز به مراقبت و آموزش و پرورش دارد.

ذاتاً نابغه هستیم

زمانی که درخت صد ساله ای را می بینیم به وجد می یاییم که چطور این همه سال زنده  و سرپا مانده است و شاید ممکن است فراموش کنیم که این درخت روزی نهالی بوده است و مانده است و مقاومت کرده است و یاد گرفته که چطور بزرگ شود. پس وقتی یک درخت توانسته است رشد کند ما هم می توانیم.

همه موجودات دنیا مخلوق هستند و تنها انسان است که در بین همه این موجودات هم مخلوق هست و هم خالق. بنابراین ما می توانیم بهترین چیزها را خلق کنیم فقط کافی است یاد بگیریم و خلق کنیم و نابغه باشیم. پس تو هم میتوانی نابغه باشی.

چطور نابغه شوم

همیشه برای انجام هر کاری می توانیم با پرسیدن سوالات خوب به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. حتی اگر بخواهیم یک نابغه بشویم. می توانیم با پرسیدن سوالات خوب به یک نابغه تبدیل بشویم. هرگاه برای انجام هر کاری یک چرایی مهم داشته باشیم چگونگی آن برایمان راحت می شود.

پس شروع کن از خودت بپرس:

  • من چطور می توانم یک نابغه شوم؟
  • چطور می توانم قدرت هوش خود را افزایش دهم؟
  • چطور میتوانم ایده های خوبی خلق کنم؟
  • چطور می توانم فکرهای ناب خود را پرورش دهم؟
  • نوابغ دیگر چطور فکر می کردند؟

پیدا کردن جواب سوالاتتان شما را در مسیری روشن قرار می دهد. پس جواب سوالات بالا را پیدا کنید.

راز و رمز های نابغه  شدن را بیاموزید و با استفاده از آنها در زندگی خود، به نابغه زندگی خود تبدیل شوید. چون شما برای نابغه شدن اصلاً نیاز ندارید که یک دانشمند یا یک فیلسوف باشید.

برای نابغه شدن اصلاً قرار نیست که از عهده انجام کارها به خوبی بر بیاید! شما باید راه جدید و منحصر به فردی را برای انجام هر کاری پیدا کنید. باید بتوانید تحول شگرفی ایجاد کنید. کاری انجام دهید که دیگران تا به حال انجام نداده اند. کاری که باعث شود دیگران شما را یک نابغه بدانند.

 آیا مغز داری؟

ما می توانیم به یک نابغه تبدیل شویم چون زیربنای این کار را داریم. همه ما مغزی داریم که هیچ یک از موجودات عالم آن را ندارند. ما قدرتی داریم که آنها ندارند. ما میتوانیم خلق کنیم و آنها نمی توانند خلق کنند.

پس اگر شما مغز دارید، پس می توانید یک نابغه باشید. فقط کافی است یاد بگیرید و عین نابغه ها فکر کنید.

 

نابغه شو

زندگی نوابغ مشهور دنیا را مطالعه کنید. هر کدام از آنها در زمانی به دنیا آمده اند. هر کدام به کشوری تعلق داشته اند. و هر کدام در شرایط متفاوتی زندگی کرده اند. آنها هم می توانستند یک فرد عادی باشند. اما یاد گرفتند که از مغز خود به شیوه فوق العاده و شگفت آور استفاده کنند. از مغز خود به شیوه شگفت آور استفاده کردند و به یک نابغه تبدیل شدند.

شما هم می توانید به یک نابغه تبدیل شوید. اگر از این قوانین ساده اما تأثیر گذار پیروی کنید و آنها را به کار ببندید می توانید به جمع نوابغ ایران و یا حتی دنیا بپیوندید.

قوانین تبدیل شدن به نابغه بودن:

 

نابغه بودن را تقلید کنید

اگر به حرف زدن یک کودک یک ساله دقت کنید می بینید که هر چه اطرافیان می گویند را تکرار می کند و آنقدر حرف زدن اطرافیان را تکرار می کنند تا بلاخره یاد می گیرند که چطور صحبت کنند.

ما هم برای اینکه بتوانیم به یک نابغه تبدیل شویم در وهله اول باید از رفتار و خصوصیات دیگر نوابغ تقلید کنیم. آنقدر تقلید کنیم تا بتوانیم سبک خودمان را پیدا کنیم.

ویژگی هایی که می توانیم از نوابغ دیگر تقلید کنیم اینها هستند:

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *