شگفتی های مغز انسان

شگفتی های مغز انسان

 

شگفتی های مغز انسان! شهر بزرگی را تصور کنید که ارتفاع این شهر ده متر می باشد حالا رایانه ای به اندازه این شهر که میلیون ها بار سریع تر از ابر رایانه ای فعلی در جهان است را تصور کنید و تصور کنید شما همچین رایانه ای را در اختیار داشته باشید، به نظر خودتان دوست دارید با این رایانه چه کارهایی انجام دهید، با خودتان فکر کنید که اصلاً می توانید با این ابر رایانه پر سرعت چه کاری را انجام دهید؟ فوق العاده است درسته ؟

می خواهم به شما یک خبر خوب بدهم و این خبر خوب این است که همه ما انسان ها هرکدام یکی از این ابر رایانه های هیولا و غول پیکر را داریم و این هیولا چیزی نیست به نام مغز که البته این ابررایانه حجم خیلی کمی را دارد و جنس آن از چربی است و تنها دو درصد از وزن بدن ما را تشکیل داده است که در بلند ترین نقطه بدن ما قرار دارد و استخوان های جمجمه از آن حفاظت می کنند.

در واقع مغز ما از آن جمله شگفتی هایی است که انسان ها همچنان در پی یافتن راز و رمزهای آن هستند و در واقع اینطور می توان گفت که مغز انسان پیچیده ترین سیستمی است که که کل جهان هستی وجود دارد و دانشمندان همچنان در حال تلاش برای دانستن این رمز و رازهای نهفته و پنهان مغز هستند. مغز که مانند یک برج مراقبت حواسش به همه چیز بدن ما است، حواس پنجگانه، دمای بدن، فشار خون، تنفس، حرکات فیزیکی بدن، قدرت فکر کردن و رویا پردازی بدن، عواطف و احساسات درونی همه و همه تحت کنترل سلطان بدن مغز قرار دارند.

در مقاله های بعدی بیشتر در مورد این عضو شگفت انگیز بدن صحبت میکنیم.

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. مهدی گلشن
  ۱۱:۱۶ ۱۳۹۷/۰۷/۳۰

  رایانه و ماشین محاسباتی همانند یک انسان (پیچیده ترین موجود خلقت در جهان هستی) است.
  شامل : ورودی ، خروجی و پردازشگر
  ورودی های سیستم، کی بورد و ماوس و ورودی های اسنان حواس مختلف
  خروجی سیستم و ماشین، نمایشگر، پرینتر و چاپگر و خروجی مغز، دانش، افکار که به عنوان ورودی وارد ذهن میشوند و خروجی ذهن حرکات چهره، گفتار، رفتار و حرکات بدن
  پردازشگر سیستم و ماشین CPU و پردازشگر انسان مغز و ذهن است.

  اگر بتوانیم ساختار مغز و ذهن را درک کنیم = > می توانیم Cpu را برا اساس آن طراحی کنیم.