انگیزه گرفتن

انگیزه گرفتن

شما جودو بلدی؟

انگیزه گرفتن.. چطور انگیزه بگیریم؟ زمانی که میبینیم همسایه ما جودو کار هست در ما انگیزه ای ایجاد می شود و ما با کمی مقایسه غلط ، برای خود به این نتیجه می رسیم که اگر ما هم همین امروز اقدام کنیم قطعاً فردا یک جودو کار حرفه ای خواهیم بود، اما زهی خیال باطل… اقدام کردن ما همانا و ناامید شدن ما همانا..

موفق شدن

همه دوست داریم در زمینه کاری و تخصص خود، موفق شویم.

برای موفق شدن هم نیاز داریم که در مسیر راه انگیزه داشته باشیم. برای داشته انگیزه هم گاهی انسان های موفقی که مسیر ما را رفته اند و موفق شده اند را الگوی خود قرار می دهیم.

و برای اینکه خودمان را راضی کنیم، امروز خودمان را با امروز آن ها مقایسه می کنیم.

اینجا است که متوجه می شویم، این مقایسه یک ایرادی دارد، کفه ترازوی ما خیلی سبک تر از کفه ترازوی آن آدم های موفق است. آنها خیلی قوی تر، محکم تر، موفق تر و توانمند تر هستند و ما در ابتدای راه هیچ یک از این آیتم ها را نداریم.

و دقیقا همین جا است که قضیه برعکس می شود و به جای گرفتن انگیزه، تمام همان ته مانده انگیزه را نیز از دست خواهیم داد. و در پی آن افسردگی و دلسردی و ناامیدی را در پیش دارد.

نتیجه

پس ما برای گرفتن انگیزه باید امروز خود را با دیروز آن آدم های موفق مقایسه کنیم و درک کنیم که آنها به کدام شرایط موفق شدند و ما با کدام شرایط. آنها ابتدای راه کجا بودند و ما کجا هستیم

جهت دریافت دوره رایگان دوپینگ حافظه اینجا را کلیک کنید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۲۹

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *