چطور پس انداز کنیم؟

چطور پس انداز کنیم؟

چطور پس انداز کنیم؟

 سوالات ما در مورد پس انداز

  • چطور پس انداز کنیم؟
  • چطور به رضایت مالی مناسب در زندگی خود برسیم؟
  • چطور به فرزندانمان نحوه صحیح پس انداز را یاد بدهیم؟
  • مگر در این زمانه می شود پس انداز کرد؟
  • خرج من از دخل من بیشتر است چطور پس انداز کنم؟
  • با این حقوق کم چطور می شود پس انداز کرد؟

زمانی که حرف از پس انداز می آید ممکن است هر کدام از سوالات بالا به ذهنمان بیاید؟ بدون اینکه جوابی قانع کننده برای آنها داشته باشیم، از کنار آنها می گذریم.

اگر کسی بخواهد با ما در مورد پس انداز صحبت کند با پرسیدن یکی از سوالات بالا صورت مسأله را پاک می کنیم.

دست آورد من از پس انداز

قطعاً همه ما در زمان بچگی خود قلک داشته ایم. با داشتن این قلک شوق پس انداز پول هایمان در ما شدید بود. من این را از خانواده ام و شاید هم از مدرسه یاد گرفته بودم. اما بعضاً یاد نگرفته بودیم که چشم اندازی برای این پس انداز خود تعریف کنیم.

اما همانطور که ما بزرگ می شویم و خیلی از کارهای بچگی خود را فراموش می کنیم. من نیز پس انداز کردن را فراموش کردن تا زمانی که مشغول به کار شدم.

در کنار آن باید گاهی کارهایی را انجام میدادم که نیاز به هزینه داشت. بنابراین شروع کردم به پس انداز کردن.

در این میان با کتاب ثروتمند ترین مرد بابل آشنا شدم که اصول پس انداز را به ما گوشزد می کرد. با خواندن این کتاب مجداً انگیزه من برای پس انداز بیشتر وبیشتر شد. حتی اگر این پس انداز به مقدار خیلی کم باشد.

و از این پس انداز کردن ها به نتایج خیلی خوبی رسیدم. بنابراین هرکسی در این زمینه از من سوال می پرسید، تجربیات خودم را با آنها به اشتراک می گذاشتم.

مشاوره های من در مورد پس انداز

من مرضیه نگهداری مدیر سایت ذهن نابغه به افراد زیادی در مورد نحوه پس انداز مشاوره داده ام. اما کمتر کسی بوده است که بتواند مسیر را طی کند. در واقع هیچ یک از آن آدم ها باور نداشته اند که با پس انداز اندک ماهیانه می توانند در آینده وضعیت مطلوب تری را داشته باشند.

شاید این سوال در ذهنمان نقش ببندد که چرا افرادی که پس انداز نمی کنند، به پس اندازهای کم هم باوری ندارند؟

جواب این سوال را باید این طور بگویم که این افراد هیچ آگاهی با تفکر سیستمی ندارند.

چرا پس انداز و نحوه پس انداز؟

چرا می خواهم در این مقاله در مورد پس انداز و نحوه پس انداز با شما صحبت کنم؟

 مسیرهای عصبی که خودمان برای خودمان  چه آگاهانه و چه غیر آگاهانه ساخته ایم باعث می شود که خیلی از عادت های خوب و بد در ما شکل بگیرد که بعضاً دل کندن از آنها خیلی سخت می شود.https://zehnenabeghe.com/masirasabi/

داشتم به قوانین مغز و ساختن عادت های خودمان فکر می کردم. هنگام فکر کردن به این رسیدم که عدم پس انداز ما در زندگی هم، از ساختن عادت های ما نشأت می گیرد.

بنابراین اگر به قوانین مغز و ساختن عادت های خودمان آگاهی داشته باشیم. به راحتی می توانیم بپذیریم که حتی با مبلغ بسیار کم هم می توانیم پس اندازکنی

چگونه پس انداز کنیم؟

ما می توانیم %10 از درآمد خود را به پس انداز اختصاص دهیم.

بستگی دارد که درآمد ما چگونه باشد. غالب افراد که ماهیانه حقوق دریافت می کنند می توانند ماهیانه 10% از درآمد خود را به پس انداز اختصاص دهند.

خانم هایی که درآمد آنچنانی ندارند، و از خانواده پول دریافت می کنند، می توانند هر زمان که پول د اشتند، 10% از آن را پس انداز کنند.

یادمان باشد

  • برای پس انداز یک حساب جداگانه باز کنیم.
  • حق برداشت از این حساب را نداریم.
  • برایش یک چشم انداز تعریف کنیم.
  • بعد از مدتی آن را در کاری سرمایه گذاری کنیم.